logo

logo

wtorek, 30 kwietnia 2013

Dział od Aktywności do Zdrowia

Otwieram nowy dział poświęcony aktywności fizycznej w powiązaniu z dietą i zdrowym stylem życia. Ale nie ja go będę prowadzić. Przedstawiam Wam pomysłodawcę i autora wszystkich wpisów, które będą się na ten temat pojawiać.

Mariusz Bartkowski – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Na co dzień trener pływania, instruktor piłki nożnej i nauczyciel WF. Jego hobby to żywienie, dietetyka, sport, fizjologia i aktywność fizyczna. Człowiek, który oprócz tego, że czyta i się interesuje tymi dziedzinami, to jeszcze lubi różne nowe trendy testować na sobie, zdobywając tym doświadczenie i wyrabiając opinię o nowościach.

Propozycja współpracy z Mariuszem wyszła od niego. Napisał do mnie, że chciałby podzielić się z Wami bezinteresownie swoją wiedzą, z czystej przyjemności i zamiłowania do tego co robi. Razem doszliśmy do wniosku, że blog o zdrowym żywieniu i diecie powinien być uzupełniony o wiedzę dotycząca aktywności fizycznej. Ja się na sportach nie znam, więc nigdy nie odważyłabym się podjąć tu tych tematów. Myślę, że oko specjalisty nam się przyda.

Nie bójcie się, nie będziemy tu przedstawiać fachowej i specjalistycznej wiedzy z nadmiarem zbędnych szczegółów, których przeciętny człowiek nie rozumie. Mariusz pisze, a ja okiem sportowego laika wybieram to, co najważniejsze dla nas, walczących z nadwagą i zmieniających styl życia na ogólnie rzecz biorąc – zdrowy.

Zadaniem tego działu i tych wpisów, będzie nakierowanie Was na wybór właściwej dla siebie aktywności fizycznej w powiązaniu z życiową dietą. Często chcemy się poruszać, ale nie zawsze dobrze dobieramy dyscypliny, które nas zniechęcają, za bardzo męczą lub nie przynoszą efektów takich, o jakich marzymy.

Plan jest taki, że w miarę regularnie będziemy publikować wpisy o tematyce dotyczącej aktywności fizycznej. Na początek ogólne, później każdy wpis będzie dotyczył konkretnego sportu – wad i zalet, komu się taką aktywność poleca, a kto powinien unikać. Jakie jeszcze tematy? – to wyjdzie w trakcie, nie wiem na ile dział zostanie przez Was odebrany pozytywnie i na ile aktywnie będziecie w nim uczestniczyć. W kwestii technicznej – Skrót do działu umieszczam w spisie treści,

Na wszystkie pytania pod wpisami z tego działu będzie odpowiadać Mariusz. Z osobistymi problemami piszcie do niego na maila, odważył się go podać i obiecał odpisywać i Wam pomagać.

Kontakt do Mariusza: mariusz19x@interia.pl14 komentarzy:

 1. Doskonały pomysł! Jestem fanką łączenią zdrowej diety i ruchu. Czekam z niecierpliwością na rozpoczęcie!

  OdpowiedzUsuń
 2. super inicjatywa! czekam na rozwinięcie akcji :) Paulina

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję pomysłu. Dla nas odchudzających się jest to naprawdę wielkie wsparcie i kopalnia wiedzy w jednym miejscu :-) Ja już skorzystałam z oferty - teraz czekam na odpowiedź Pana Marcina.

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialny pomysł! :) bo sama dieta nie wystarczy ważny jest wysiłek fizyczny który ją wspomoże i uksztaltuje wygląd taki jaki chcemy :) Podoba mi się to! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! Na pewno będę tu zaglądać, fachowa wiedza przyda się z pewnością:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Suuuuper!!!!
  W końcu nie samą dietą człowiek żyje.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dział dla mnie jak znalazł! Niezmiernie się cieszę i na pewno zapytanie do fachowca będę posiadać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow! Ten pomysł mi się naprawdę podoba!!! :) Zawsze lubiłam sporty typu: siatkówka, koszykówka, piłka nożna, hokej... (jakby nie patrzeć zespołowe sporty, pełne adrenaliny i pozytywnej energii:) Nie mogę tego samego powiedzieć o siłowni, która zawsze mnie nudziła. Ale teraz, z biegiem czasu (wynikającym z trybu życia, który już nie kręci się wokół szkoły i ukochanej sali gimnastycznej, a niestety już pracy), chciałabym poznać odpowiednie ćwiczenia do wykonania w domu na kręgosłup, ramiona, uda itd..., czyli takie na odbudowanie sprawności mięśni całego ciała (bo czuje, że się 'zastałam'), a co za tym idzie na lepszy wygląd poszczególnych partii ciała).
  Jak dobrze, ze tacy ludzie z wielkimi sercami jak Wy jeszcze istnieją :)
  Pozdrawiam, Kate

  OdpowiedzUsuń
 9. Witajcie, cieszy mnie ten optymizm. Na część pytań postaram się odpowiedzieć w mailu, ale większość odpowiedzi na Wasze pytania, znajdzie się w kolejnych artykułach. Postaram się dopasować do potrzeb i tak pisać, aby artykuły były zrozumiałem dla każdego. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Twój blog jest niesamowity! Ze świecą szukać takich, które tak dokładnie popularyzują zdrowy tryb życia :) Z przyjemnością dołączę go do linków na swoim blogu - równie chętnie będę go odwiedzać, by się doinformować!

  OdpowiedzUsuń
 11. Super ppmysl dzieki

  OdpowiedzUsuń
 12. O, to ja mam pierwsze pytanie.

  Dzięki zmianie trybu życia, zdrowej diecie i lekkich ćwiczeniach od czasu do czasu (systematyczność nie jest moją dobrą stroną, cóż...), zrzuciłam 19 kg.
  Niestety, mało cm ubyło mi w brzuchu i talii, jest to dla mnie najbardziej problematyczna partia. Co ćwiczyć, by zrzucić parę centymetrów w tych miejscach? Zadanie jest nieco trudne, bo mam częste bóle kręgosłupa :/.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 13. Odpowiem krótko bo będą artykuły temu poświęcone. Nie ma ćwiczeń które spalałyby tkankę tłuszczową w wybranym jednym miejscu. Organizm ludzki pracuje całościowo, ale spokojnie jest nadzieja :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo się cieszę, że pomysł Wam się podoba, mi też propozycja Mariusza od razu się spodobała, bo sama nie umiałam Wam na te pytania odpowiadać, a często pytaliście w komentarzach i mailach o sporty.

  Chciałam dodać jedną uwagę techniczną.
  Mariusz nie ma dostępu do bloga od tzw. zaplecza, więc musi wejść na każdy swój post i zobaczyć czy pojawiły się nowe pytania. W związku z tym, żeby ułatwić mu współpracę z Wami, a Wam zagwarantować, że żadne pytanie nie zaginie wprowadziłam pewien porządek.

  Po prawej stronie macie link do ogólnego wpisu o dziale, z informacjami o Mariuszu i kontaktem mailowym. W tym samym wpisie będę gromadzić podlinkowane artykuły, które będziemy wrzucać. Także całą bazę znajdziecie tam, z tamtego postu łatwo traficie na archiwalne wpisy i tam zadawajcie mu pytania.

  Ten post był moim wprowadzającym do tematu i informującym jaki jest plan dotyczący nowego działu. Za jakiś czas zginie wśród przepisów, więc dla porządku blokuję dodawanie tu komentarzy. A wszystko co macie do powiedzenia w komentarzach proszę pisać tam.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń