logo

logo

środa, 26 czerwca 2013

Plan diety dla kobiet

Nie jestem zwolenniczką planu diety, ale wiem z Waszych licznych maili, że ciężko to wszystko ogarnąć i prosicie o przykładowy jadłospis. Zatem, żeby Wam pomóc opracowałam 4 tygodnie takiego planu. 

Informuję, że nie jestem dietetykiem, a przedstawiony plan to jedynie wynik moich osobistych doświadczeń, eksperymentów kulinarnych, pozytywnych rezultatów w postaci zrzuconych 20kg (bez jojo) i dobrego zdrowia.

Przez okres diety i jeszcze pół roku po niej byłam pod kontrolą lekarza (robiłam tzw. wyniki co miesiąc przez prawie rok) i wszystko co było nie w normie przed dietą, do normy wróciło, a reszta wyników wzorcowa, więc nie jest chyba tak źle z tym moim planem. Nie jestem też za wyznaczaniem konkretnych posiłków, więc podpowiem jak i gdzie szukać zamienników. Plan diety obejmuje 28 dni. Starałam się tak dobierać potrawy, żeby był to plan uniwersalny i niezależny od pory roku. Zachęcam jednak do samodzielnych zmian w surówkach na typowo sezonowe. W przepisach nie ma na przykład surówek i sałatek z młodej kapusty, z rzodkiewek, z brukselki, fasolki szparagowej, więc jak tylko się pojawią w warzywniakach wykorzystujcie je i zamieniajcie z tymi, które wskazałam.


Dla chętnych i potrzebujących - mam opracowany przez siebie kalkulator kalorii, łatwy w obsłudze. Wylicza nie tylko kaloryczność całej potrawy, ale też ilość kcal/100g.
Plik do pobrania tutaj.

Dodatkowo – cały plan diety wraz z wszystkimi przepisami użytymi w diecie mam w wersji pdf dopasowanej do wydruku. Przesyłam zainteresowanym na maila. Informacja tutaj.
Informuję, że plan diety opracowany jest przeze mnie i opiera się wyłącznie na przepisach opublikowanych na moim blogu. Wszelkie próby  sprzedaży tego planu będą karane – jeśli nie finansowo i sądowo, to przynajmniej dosadną antyreklamą w szerokim świecie Internetu.


Plan diety dla kobiet
Główne zasady:
Posiłek 1 – powiedzmy, że codziennie zaczynamy od kanapek, nie za dużo serka, cienka wędlina drobiowa i jakieś warzywa typowo kanapkowe. Możecie jeść albo 2 kanapki z razowego lub ciemnego pieczywa albo 4 chrupkiego albo bułkę razową czy pełnoziarnistą. Kaloryczność podobna, przy chrupkim pieczywie trochę mniejsza, ale też mniej się tym najecie. Kaloryczność tego posiłku to około 250kcal. Szczegółowe porównanie kanapek z różnego pieczywa znajdziecie tutaj.
Dla tych, którzy zaczynają dzień od płatków z mlekiem lub lekkich owsianek wszystko na ten temat tutaj. Jeśli na pierwszy posiłek wybierzecie płatki lub owsiankę, wtedy kanapki przesuńcie na Posiłek 2 zamiast sałatki. Możecie raz jeść sałatkę, raz kanapki, to nie ma znaczenia. Grunt, żeby utrzymać zbliżony poziom kaloryczny i żeby zaspokoić swoje kubki smakowe. Bo nie ma nic gorszego na diecie jak monotonia i to uczucie pt. „coś mi się chce i mnie nosi”.
Plan diety
Posiłek 2 – sałatki z działu SURÓWKI I SAŁATKI lub REWOLUCJE NABIAŁOWE, tak je dobierajcie i tak nakładajcie, żeby zjeść 200kcal. Zobaczycie, że jak będziecie robić te niskokaloryczne, to będzie cały talerz jedzenia. Proponuję zrobić większą ilość, żeby było na 2 dni, wtedy się nie narobicie tak przy garach codziennie. Jak jesteście w domu, to możecie się pobawić w omlety na ciepło, albo jakieś racuchy jak lubicie i zjeść ich tyle, żeby nie przekroczyć 200kcal. Przykładowe przepisy na takie dania szybkie, mniej więcej na taką porę przed obiadem tutaj.
Plan diety
Posiłek 3 – owoce, tak je dobierzcie, żeby dobić do 200kcal, żebyście na jakiś czas nie czuli głodu. Jabłka, gruszki, śliwki i wszelkie dostępne w danym okresie owoce. W sezonie jedzcie arbuzy, mają 36kcal/100g i można się nimi napełnić aż po brzegi. O kaloryczności poszczególnych owoców więcej tutaj.
Plan diety
Posiłek 4 – bazujcie na zupach, takich zupach „wodziankach”, gęstych i warzywnych, nie na kościach i tłustych żeberkach. Zapychajcie się po prostu takimi zupami, bo mają ok. 100kcal/porcję, a jest tego sporo w porcji i na jakiś czas nie będziecie głodni. Jesienią i zimą świetnie rozgrzewają.
Staram się zawsze tak dobierać przepisy na blogu, żeby prawie zawsze moje zupy miały około 100-150kcal na porcję (1/2l), więc łatwo Wam będzie wybierać i zamieniać. Wszystkie zupy znajdziecie w dziale ZUPY.
Plan diety
Posiłek 5 – obiad właściwy, sami sobie komponujcie, ważne żeby to było 35g suchej kaszy/ryżu (1/3 woreczka), makaron lub ziemniaki, kawałek mięsa z działu WARIACJE NA TEMAT MIĘSA I RYB i niskokaloryczna surówka z działu SURÓWKI I SAŁATKI. Dla ułatwienia na Waszą prośbę stworzyłam narzędzie do komponowania obiadów. Nie ma tam wszystkich przepisów z bloga, ale są te najłatwiejsze, kilkuskładnikowe, najbardziej popularne i bez wymyślania. Narzędzie to znajdziecie tutaj. Jeśli chcecie coś innego, to polecam wyżej podlinkowane działy z mięsami i surówkami/sałatkami oraz dział ROZMAITOŚCI NA GORĄCO, znajdziecie tam dużo takich jednotalerzowych dań ok. 300-350kcal.
Plan diety
Posiłek 6 – kolacja. Czy jeść kolację – to wszystko zależy od rozkładu dnia, jedni obiad jedzą o 15-stej i wtedy kolacja powinna być w jadłospisie, inni po 18-stej i zazwyczaj nie ma już gdzie jej wcisnąć czasowo. Jadłospis podam z kolacją, natomiast od tego jak ułożycie sobie dzień zależy czy z tego posiłku skorzystacie, czy już odpuścicie. Na pewno na kolację nie polecam się przejadać, więc niech to będzie coś w granicach 200kcal – lekkie kanapki, twarożki, sałatki, omlety. Przykłady lekkich posiłków, które mogą być w ramach kolacji znajdziecie tutaj.
Uwagi i dobre rady
Nie traktujcie mojej diety i posiłków jako wyrocznię, to jest propozycja 6 posiłków dziennie na 28 dni. Musicie dopasować sobie kolejność tych posiłków pod swój dzień. Jedni wstają o 4:30 i wracają do domu po 14-stej, inni pracują do 17-stej, a jeszcze inni mają pracę zmianową. Nie jest to aż tak ważne, czy zupę zjemy w południe czy o 18-stej w ramach ostatniego posiłku. Każdy inaczej się czuje po różnym typie pożywienia, jedni jedzą owoce do południa, inni lubią wieczorem i nic im nie dolega. Żonglujcie tymi posiłkami tak, żeby ułatwić sobie dietę.
Wolałabym, żeby każdy sam sobie komponował tydzień i jadł co lubi, ale wiem, że wiele osób ma z tym problem. Prosiliście o taki plan do wydrukowania i do „przyczepienia na lodówkę”. Zatem proszę bardzo, nawet zupę wskażę, którą macie ugotować. A jak komuś nie pasuje, to powyżej wskazówki i linki, gdzie szukać zamienników. I też starałam się, żeby to wszystko nie wymagało zbyt wiele wysiłku w kuchni, bo zdaję sobie sprawę, że czasem nie macie ani czasu ani ochoty gotować. Jak zauważycie, często w jadłospisie będą potrawy „z dnia poprzedniego”, bo nie ma co się oszukiwać, tak się je w większości domów, trzeba sobie ułatwiać życie i robić więcej, żeby starczyło na 2 dni.
Instrukcja obsługi
Zakładam, że dieta (Dzień 1) zaczyna się od poniedziałku, więc w 6 i 7 dniu (i analogicznie w kolejnych tydzień później) są dania, które można zrobić będąc w domu, a nie w pracy.
Macie rozpiskę, po lewej stronie składniki lub informacje co na ten posiłek powinno się składać, jaką porcję dobrać, a po prawej zdjęcie podlinkowane do przepisu na konkretny posiłek. Jeśli nie ma przepisu (np. ryże, kasze i owoce), to dałam link do konkretnych artykułów na dany temat, żebyście sobie mogli zdecydować, który ryż, którą kaszę czy jakie owoce sobie wybrać.
Zupy – w standardowych moich przepisach jest 5 porcji. Ile ugotować – to zależy czy jesteście sami czy rodzina pomoże. Bo zakładam, że nikt nie chciałby gara tej samej zupy jeść przez 5 dni. Przyjmuję, że jedna zupa starcza na 2 dni, więc w razie potrzeby gotujcie proporcjonalnie do przepisu.
W każdej potrawie jest napisane ile zjeść z danego przepisu. Jeśli sami się odchudzacie – gotujcie proporcjonalnie, żeby Wam potem nie został gar sałatki, z którą nie wiadomo co zrobić. Zawsze jak coś nowego będzie do przygotowania sprawdzajcie następny dzień, czy nie ma w jadłospisie tej samej potrawy, wtedy ugotujcie tak, żeby starczyło na kolejny dzień. W potrawach też przyjęłam, że coś starcza na góra 2 dni.
Tłuszcze – zostawiam Wam wolną rękę do którego posiłku dodać niezbędną łyżkę zdrowego oleju. Pamiętajmy, że powinno się w ciągu dnia odrobinę tłuszczu spożywać – więcej o zdrowych olejach tutaj.
Poziom kaloryczny przyjęłam taki, jaki miałam w okresie diety (ok. 1250-1300kcal), z aktywnością fizyczną średniozaawansowaną. Taki poziom zapewniał mi to, że nie chodziłam głodna i chudłam przepisowe 1kg tygodniowo. Jeśli ćwiczycie, trenujecie, to już musicie sami sobie zwiększyć dzienny poziom kaloryczny. Wskazówki znajdziecie w dziale OD AKTYWNOŚCI DO ZDROWIA.


Dzień 1
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Serek wiejski z jajkiem
 
1 porcja=1/2 sałatki=200kcal
Serek wiejski z jajkiem
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa warzywna
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=80kcal
Zupa warzywna
Cały posiłek 80kcal
Posiłek 5
Ryż
 
1 porcja=35g suchego ryżu=120kcal
Ryże i kasze
Pierś z kurczaka
 
1 porcja=1/2 piersi z kurczaka=125g=125kcal
Pierś z kurczaka
Marchewka z jabłkiem
 
1 porcja=1/3 surówki=65kcal
Marchewka z jabłkiem
Cały posiłek 310kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Serek wiejski z jajkiem
(pozostałe 1/2 sałatki z rana)
 
1 porcja=1/2 sałatki=200kcal
Serek wiejski z jajkiem
Cały posiłek 200kcal
Podsumowanie dnia: 1240kcal

Dzień 2
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Sałatka kalafiorowa
 
1 porcja=1/2 sałatki=180kcal
Sałatka kalafiorowa
Cały posiłek 180kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa warzywna
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=80kcal
Zupa warzywna
Cały posiłek 80kcal
Posiłek 5
Ryż
 
1 porcja=35g suchego ryżu=120kcal
Ryże i kasze
Szaszłyki drobiowe
 
1 porcja=2 szaszłyki=130kcal
Szaszłyki drobiowe
Biała rzodkiew z jabłkiem
 
1 porcja=1/2 surówki=70kcal
Biała rzodkiew z jabłkiem
Cały posiłek 320kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka jarzynowa
 
1 porcja=1/3 sałatki=200kcal
Sałatka jarzynowa
Cały posiłek 200kcal
Podsumowanie dnia: 1230kcal

Dzień 3
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Sałatka jarzynowa
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/3 sałatki=200kcal
Sałatka jarzynowa
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa pomidorowa z kluseczkami
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=90kcal
Zupa pomidorowa z kluseczkami
Cały posiłek 90kcal
Posiłek 5
Kasza kuskus
 
1 porcja=35g suchej kaszy=125kcal
Ryże i kasze
Kotlety marchewkowe
 
1 porcja=3 kotlety=135kcal
Kotlety marchewkowe
Pomidory z cebulką
 
1 porcja=1/2 surówki=60kcal
Pomidory z cebulką
Cały posiłek 320kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka kalafiorowa
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/2 sałatki=180kcal
Sałatka kalafiorowa
Cały posiłek 180kcal
Podsumowanie dnia: 1240kcal

Dzień 4
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Twarożek z pomidorami
 
1 porcja=1/2 sałatki=150kcal
Twarożek z pomidorami
Cały posiłek 150kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa pomidorowa z kluseczkami
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=90kcal
Zupa pomidorowa z kluseczkami
Cały posiłek 90kcal
Posiłek 5
Kasza gryczana
 
1 porcja=35g suchej kaszy=120kcal
Ryże i kasze
Kotlety marchewkowe
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=3 kotlety=135kcal
Kotlety marchewkowe
Surówka coleslaw w wersji light
 
1 porcja=1/3 surówki=60kcal
Surówka coleslaw w wersji light
Cały posiłek 315kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Twarożek z pomidorami
(pozostałe 1/2 sałatki z rana)
 
1 porcja=1/2 sałatki=150kcal
+
1 kromka ciemnego pieczywa=35g=75kcal
Twarożek z pomidorami
Cały posiłek 225kcal
Podsumowanie dnia: 1230kcal

Dzień 5
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Ziemniaki w marynacie ziołowo-imbirowej
 
1 porcja=1/2 sałatki=200kcal
Ziemniaki w marynacie ziołowo-imbirowej
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa kukurydziana
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=95kcal
Zupa kukurydziana
Cały posiłek 95kcal
Posiłek 5
Kasza gryczana
 
1 porcja=35g suchej kaszy=120kcal
Ryże i kasze
Filet rybny w pomidorach czosnkowych
 
1 porcja=1/2 z przepisu=160kcal
Filet rybny w pomidorach czosnkowych
Surówka coleslaw w wersji light
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/3 surówki=60kcal
Surówka coleslaw w wersji light
Cały posiłek 340kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka z młodej cukinii i kalarepki
 
1porcja=1/2 sałatka=100kcal
+
1 kromka ciemnego pieczywa=35g=75kcal
Sałatka z młodej cukinii i kalarepki
Cały posiłek 175kcal
Podsumowanie dnia: 1260kcal

Dzień 6
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Ziemniaki w marynacie ziołowo-imbirowej
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/2 sałatki=200kcal
Ziemniaki w marynacie ziołowo-imbirowej
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa kukurydziana
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=95kcal
Zupa kukurydziana
Cały posiłek 95kcal
Posiłek 5
Kasza jaglana
 
1 porcja=35g suchej kaszy=120kcal
Ryże i kasze
Gulasz z piersi kurczaka w szarym sosie pieczarkowym
 
1 porcja=1/3 gulaszu=150kcal
Gulasz z piersi kurczaka w szarym sosie pieczarkowym
Por z jajkiem
 
1porcja=1/2 sałatki=80kcal
Por z jajkiem
Cały posiłek 350kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka z młodej cukinii i kalarepki
(z dnia poprzedniego)
 
1porcja=1/2 sałatka=100kcal
+
1 kromka ciemnego pieczywa=35g=75kcal
Sałatka z młodej cukinii i kalarepki
Cały posiłek 175kcal
Podsumowanie dnia: 1270kcal

Dzień 7
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
Frittata
 
1 porcja=275kcal
Frittata
Cały posiłek 275kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa ogórkowa z ryżem
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=80kcal
Zupa ogórkowa z ryżem
Cały posiłek 80kcal
Posiłek 5
Kasza kuskus
 
1 porcja=35g suchej kaszy=125kcal
Ryże i kasze
Gulasz z piersi kurczaka w szarym sosie pieczarkowym
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/3 gulaszu=150kcal
Gulasz z piersi kurczaka w szarym sosie pieczarkowym
Surówka z pekińskiej z pomarańczą
 
1 porcja=1/2 surówki=105kcal
Surówka z pekińskiej z pomarańczą
Cały posiłek 380kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Por z jajkiem
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/2 sałatki=80kcal
Por z jajkiem
Cały posiłek 80kcal
Podsumowanie dnia: 1265kcal

Dzień 8
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Serek wiejski z jajkiem i ogórkiem
 
1 porcja=1/2 serka=155kcal
Sałatka serek wiejski z jajkiem i ogórkiem
Cały posiłek 155kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa ogórkowa z ryżem
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=80kcal
Zupa ogórkowa z ryżem
Cały posiłek 80kcal
Posiłek 5
Ryż brązowy
 
1 porcja=35g suchego ryżu=115kcal
Ryże i kasze
Piersi z kurczaka
 
1 porcja=1/2 piersi z kurczaka=125g=125kcal
Piersi z kurczaka
Surówka z pekińskiej z pomarańczą
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/2 surówki=105kcal
Surówka z pekińskiej z pomarańczą
Cały posiłek 345kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Serek wiejski z jajkiem i ogórkiem
(pozostałe 1/2 sałatki z rana)
 
1 porcja=1/2 sałatki=155kcal
+
1 kromka ciemnego pieczywa=35g=75kcal
Sałatka serek wiejski z jajkiem i ogórkiem
Cały posiłek 230kcal
Podsumowanie dnia: 1260kcal

Dzień 9
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Ziemniaki w marynacie musztardowej
 
1 porcja=1/3 sałatki=145kcal
Ziemniaki w marynacie musztardowej
Cały posiłek 145kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa krem marchewkowa z zielonym groszkiem
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=105kcal
Zupa krem marchewkowa z zielonym groszkiem
Cały posiłek 105kcal
Posiłek 5
Ryż brązowy
 
1 porcja=35g suchego ryżu=115kcal
Ryże i kasze
Kotlety z białym serem
 
1 porcja=3 kotlety=150kcal
Kotlety z białym serem
Biała rzodkiew z cukinią
 
1 porcja=cała surówki=80kcal
Biała rzodkiew z cukinią
Cały posiłek 345kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Omlet z pieczarkami
 
1 porcja=200kcal
Omlet z pieczarkami
Cały posiłek 200kcal
Podsumowanie dnia: 1245kcal

Dzień 10
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Sałatka z kaszą gryczaną i pomidorami
 
1 porcja=1/2 sałatki=220kcal
Sałatka z kaszą gryczaną i pomidorami
Cały posiłek 220kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa krem marchewkowa z zielonym groszkiem
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=105kcal
Zupa krem marchewkowa z zielonym groszkiem
Cały posiłek 105kcal
Posiłek 5
Kasza kuskus
 
1 porcja=35g suchej kaszy=125kcal
Ryże i kasze
Kotlety z białym serem
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=3 kotlety=150kcal
Kotlety z białym serem
Mizeria z koperkiem
 
1 porcja=cała surówka=70kcal
Mizeria z koperkiem
Cały posiłek 345kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Ziemniaki w marynacie musztardowej
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/3 sałatki=145kcal
Ziemniaki w marynacie musztardowej
Cały posiłek 145kcal
Podsumowanie dnia: 1265kcal

Dzień 11
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Sałatka z kaszą gryczaną z pomidorami
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/2 sałatki=220kcal
Sałatka z kaszą gryczaną i pomidorami
Cały posiłek 220kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Kapuśniak z ziemniaczkami
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=105kcal
Kapuśniak z ziemniaczkami
Cały posiłek 105kcal
Posiłek 5
Kasza gryczana
 
1 porcja=35g suchej kaszy=120kcal
Ryże i kasze
Gulasz z piersi kurczaka z sosem pomidorowym
 
1 porcja=1/3 gulaszu=130kcal
Gulasz z piersi kurczaka z sosem pomidorowym
Marchewka w sosie beszamelowym
 
1 porcja=1/6 marchewki=75kcal
Marchewka w sosie beszamelowym
Cały posiłek 325kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Serek wiejski z pieczarkami
 
1 porcja=1/2 sałatki=120kcal
+
1 kromka ciemnego pieczywa=35g=75kcal
Serek wiejski z pieczarkami
Cały posiłek 195kcal
Podsumowanie dnia: 1295kcal

Dzień 12
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Serek wiejski z pieczarkami
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/2 sałatki=120kcal
Serek wiejski z pieczarkami
Cały posiłek 120kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Kapuśniak z ziemniaczkami
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=105kcal
Kapuśniak z ziemniaczkami
Cały posiłek 105kcal
Posiłek 5
Kasza jęczmienna
 
1 porcja=35g suchej kaszy=115kcal
http://smak-zdrowia.blogspot.com/2012/02/zdrowa-kuchnia-ryze-i-kasze.html
Filet rybny w sosie cytrynowo-imbirowym
 
1 porcja=1/2 z przepisu=160kcal
Filet rybny w sosie cytrynowo-imbirowym
Kapusta pekińska z pomidorami
 
1 porcja=1/3 surówki=70kcal
Kapusta pekińska z pomidorami
Cały posiłek 345kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałata z jajkiem
 
1 porcja=1/2 sałatki=140kcal
+
100g serka wiejskiego=100kcal
Sałata z jajkiem
Cały posiłek 240kcal
Podsumowanie dnia: 1260kcal

Dzień 13
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
Jajecznica z cebulką
 
1 porcja=200kcal
Jajecznica z cebulką
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa krem z pora
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=155kcal
Zupa krem z pora
Cały posiłek 155kcal
Posiłek 5
Kasza jęczmienna
 
1 porcja=35g suchej kaszy=125kcal
http://smak-zdrowia.blogspot.com/2012/02/zdrowa-kuchnia-ryze-i-kasze.html
Pieczarkowe sakiewki z kurczaka
 
1 porcja=1/2 z przepisu=150kcal
Pieczarkowe sakiewki z kurczaka
Surówka z kiszonej kapusty
 
1 porcja=1/3 surówki=60kcal
Surówka z kiszonej kapusty
Cały posiłek 335kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka ryżowa z selerem
 
1 porcja=1/4 sałatki=140kcal
Sałatka ryżowa z selerem
Cały posiłek 140kcal
Podsumowanie dnia: 1280kcal

Dzień 14
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
Omlet ze szpinakiem i białym serem
 
1 porcja=200kcal
Omlet ze szpinakiem i białym serem
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa krem z pora
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=155kcal
Zupa krem z pora
Cały posiłek 155kcal
Posiłek 5
Pieczone ziemniaki
 
1 porcja=1/3 porcji=125kcal
Pieczone ziemniaki
Pieczarkowe sakiewki z kurczaka
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/2 z przepisu=150kcal
Pieczarkowe sakiewki z kurczaka
Kapusta w sosie pomidorowo-czosnkowym
 
1 porcja=1/3 kapusty=65kcal
Kapusta w sosie pomidorowo-czosnkowym
Cały posiłek 340kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka ryżowa z selerem
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/4 sałatki=140kcal
Sałatka ryżowa z selerem
Cały posiłek 140kcal
Podsumowanie dnia: 1285kcal

Dzień 15
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Serek wiejski z tuńczykiem
 
1 porcja=1/3 sałatki=180kcal
Serek wiejski z tuńczykiem
Cały posiłek 180kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa krem z pomidorów
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=110kcal
Zupa krem z pomidorów
Cały posiłek 110kcal
Posiłek 5
Łazanki z kapustą i grzybami
 
1 porcja=1/3 łazanek=185kcal
 
 
Łazanki w wersji z domowym makaronem tutaj.
Łazanki z kapustą i grzybami
Pierś z kurczaka
 
1 porcja=1/2 piersi z kurczaka=125g=125kcal
Piersi z kurczaka
Cały posiłek 310kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Pomidory z porem
 
1 porcja=cała surówka=120kcal
+
100g serka wiejskiego=100kcal
Pomidory z porem
Cały posiłek 220kcal
Podsumowanie dnia: 1270kcal

Dzień 16
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Serek wiejski z tuńczykiem
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/3 sałatki=180kcal
Serek wiejski z tuńczykiem
Cały posiłek 180kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa krem z pomidorów
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=110kcal
Zupa krem z pomidorów
Cały posiłek 110kcal
Posiłek 5
Łazanki z kapustą i grzybami
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/3 łazanek=185kcal
Łazanki w wersji z domowym makaronem tutaj.
Łazanki z kapustą i grzybami
Kurczak w sosie selerowym
 
1 porcja=1/3 gulaszu=115kcal
Kurczak w sosie selerowym
Cały posiłek 300kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka czosnkowa ziemniaczano-marchewkowa
 
1 porcja=1/2 sałatki=185kcal
Sałatka czosnkowa ziemniaczano-marchewkowa
Cały posiłek 185kcal
Podsumowanie dnia: 1225kcal

Dzień 17
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Sałatka Cezar
 
1 porcja=1/3 sałatki=215kcal
Sałatka Cezar
Cały posiłek 215kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa ogórkowa
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=100kcal
Zupa ogórkowa
Cały posiłek 100kcal
Posiłek 5
Ryż
 
1 porcja=35g suchego ryżu=120kcal
Ryże i kasze
Kurczak w sosie selerowym
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/3 gulaszu=115kcal
Kurczak w sosie selerowym
Mizeria z młodej cukinii
 
1 porcja=cała surówka=70kcal
Mizeria z młodej cukinii
Cały posiłek 305kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka czosnkowa ziemniaczano-marchewkowa
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/2 sałatki=185kcal
Sałatka czosnkowa ziemniaczano-marchewkowa
Cały posiłek 185kcal
Podsumowanie dnia: 1255kcal

Dzień 18
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Sałatka z chrupiących pieczarek
 
1 porcja=cała sałatka=100kcal
+
100g serka wiejskiego=100kcal
Sałatka z chrupiących pieczarek
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa ogórkowa
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=100kcal
Zupa ogórkowa
Cały posiłek 100kcal
Posiłek 5
Ryż
 
1 porcja=35g suchego ryżu=120kcal
Ryże i kasze
Pierś z kurczaka
 
1 porcja=1/2 piersi z kurczaka=125g=125kcal
Piersi z kurczaka
Surówka z selera i marchewki
 
1 porcja=1/3 surówki=60kcal
 
 
Surówka z selera i marchewki
Cały posiłek 305kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Brokuł i kalafior z pomidorem
 
1 porcja=cała sałatka=140kcal
+
1 kromka ciemnego pieczywa=35g=75kcal
Brokuł i kalafior z pomidorem
Cały posiłek 215kcal
Podsumowanie dnia: 1270kcal

Dzień 19
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Sałatka selerowa z ogórkiem kiszonym
 
1 porcja=cała sałatka=125g
+
1 kromka ciemnego pieczywa=35g=75kcal
Sałatka selerowa z ogórkiem kiszonym
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa fasolowa
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=130kcal
Zupa fasolowa
Cały posiłek 130kcal
Posiłek 5
Puree ziemniaczane
 
1 porcja=150g=170kcal
Puree ziemniaczane
Kotlety rybne koperkowe
 
1 porcja=2 kotlety=150g
Kotlety rybne koperkowe
Surówka z młodej kalarepki i kukurydzy
 
1 porcja=1/3 surówki=60g
Surówka z młodej kalarepki i kukurydzy
Cały posiłek 380kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Por w jajku
 
1 porcja=115kcal
Por w jajku
Cały posiłek 115kcal
Podsumowanie dnia: 1275kcal

Dzień 20
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
Jajecznica z wędliną
 
1 porcja=230kcal
Jajecznica z wędliną
Cały posiłek 230kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa fasolowa
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=130kcal
Zupa fasolowa
Cały posiłek 130kcal
Posiłek 5
Kasza pęczak
 
1 porcja=35g suchej kaszy=115kcal
Kasza pęczak
Kotlety rybne koperkowe
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=2 kotlety=150g
Kotlety rybne koperkowe
Sos pieczarkowy
 
1 porcja=1/3 sosu=45kcal
Sos pieczarkowy
Cały posiłek 310kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka selerowa z ogórkiem kiszonym
 
1 porcja=cała sałatka=125g
Sałatka selerowa z ogórkiem kiszonym
Cały posiłek 125kcal
Podsumowanie dnia: 1245kcal

Dzień 21
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
Frittata z porem i zielonym groszkiem
 
1 porcja=135kcal
Frittata z porem i groszkiem
Cały posiłek 135kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa cebulowa z grzankami
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=105kcal
Zupa cebulowa z grzankami
Cały posiłek 105kcal
Posiłek 5
Pieczone ziemniaki z prażonymi pestkami dyni
 
1 porcja=1/3 ziemniaków=165kcal
Pieczone ziemniaki z prażonymi pestkami dyni
Roladki z pikantną pastą musztardową
 
1 porcja=1 roladka=135kcal
Roladki z pikantną pastą musztardową
Surówka z czerwonej kapusty
 
1 porcja=1/3 surówki=65kcal
Surówka z czerwonej kapusty
Cały posiłek 365kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka ze słodkiej kapusty z serkiem wiejskim
 
1 porcja=cała surówka=200kcal
Sałatka ze słodkiej kapusty z serkiem wiejskim
Cały posiłek 200kcal
Podsumowanie dnia: 1255kcal

Dzień 22
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Sałatka ziemniaczano-fasolowa
 
1 porcja=1/3 sałatki=200kcal
Sałatka ziemniaczano-fasolowa
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa cebulowa z grzankami
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=105kcal
Zupa cebulowa z grzankami
Cały posiłek 105kcal
Posiłek 5
Makaron z mlecznym sosem brokułowym
 
1 porcja=1/3 makaronu=210kcal
Makaron z mlecznym sosem brokułowym
Roladki z pikantną pastą musztardową
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1 roladka=135kcal
Roladki z pikantną pastą musztardową
Cały posiłek 345kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Omlet z farszem marchewkowym
 
1 porcja=195kcal
Omlet z farszem marchewkowym
Cały posiłek 195kcal
Podsumowanie dnia: 1295kcal

Dzień 23
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Serek wiejski z porem i jabłkiem
 
1 porcja=1/2 sałatki=150kcal
Serek wiejski z porem i jabłkiem
Cały posiłek 150kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa krem selerowa
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=105kcal
Zupa krem selerowa
Cały posiłek 105kcal
Posiłek 5
Kasza jęczmienna
 
1 porcja=35g suchej kaszy=115kcal
http://smak-zdrowia.blogspot.com/2012/02/zdrowa-kuchnia-ryze-i-kasze.html
Kurczak w sosie jogurtowym
 
1 porcja=1/2 kurczaka=155kcal
Kurczak w sosie jogurtowym
Biała kapusta z pomidorem i marchewką
 
1porcja=1/3 surówki=60kcal
Biała kapusta z pomidorem i marchewką
Cały posiłek 330kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka ziemniaczano-fasolowa
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/3 sałatki=200kcal
Sałatka ziemniaczano-fasolowa
Cały posiłek 200kcal
Podsumowanie dnia: 1235kcal

Dzień 24
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Sałatka z brązowego ryżu i papryki
 
1 porcja=1/2 sałatki=215kcal
Sałatka z brązowego ryżu i papryki
Cały posiłek 215kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa krem selerowa
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=105kcal
Zupa krem selerowa
Cały posiłek 105kcal
Posiłek 5
Kasza jaglana
 
1 porcja=35g suchej kaszy=120kcal
Ryże i kasze
Pulpety w sosie pomidorowym
 
1 porcja=4 pulpety z sosem=140kcal
Pulpety w sosie pomidorowym
Biała rzodkiew z marchewką
 
1 porcja=cała surówka=85kcal
Biała rzodkiew z marchewką
Cały posiłek 345kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Serek wiejski z porem i jabłkiem
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/2 sałatki=150kcal
Serek wiejski z porem i jabłkiem
Cały posiłek 150kcal
Podsumowanie dnia: 1265kcal

Dzień 25
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Sałatka z brązowego ryżu i papryki
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/2 sałatki=215kcal
Sałatka z brązowego ryżu i papryki
Cały posiłek 215kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Krupnik
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=100kcal
Krupnik
Cały posiłek 100kcal
Posiłek 5
Makaron z warzywami
 
1 porcja=1/2 makaronu=260kcal
Makaron z warzywami
Pulpety w sosie pomidorowym
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=4 pulpety z sosem=140kcal
Pulpety w sosie pomidorowym
Cały posiłek 400kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Surówka z marchewki z sezamem
 
1 porcja=1/2 surówki=70kcal
Surówka z marchewki z sezamem
Cały posiłek 70kcal
Podsumowanie dnia: 1235kcal

Dzień 26
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
SAŁATKA
Seler gotowany z jabłkiem
 
1 porcja=1/2 sałatki=85kcal
+
100g serka wiejskiego=100kcal
Seler gotowany z jabłkiem
Cały posiłek 185kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Krupnik
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=100kcal
Krupnik
Cały posiłek 100kcal
Posiłek 5
Kasza kuskus
 
1 porcja=35g suchej kaszy=125kcal
Ryże i kasze
Ryba z pieczarkami w occie winnym
 
1 porcja=1/2 z przepisu=140kcal
Ryba z pieczarkami w occie winnym
Kapusta biała z papryką
 
1 porcja=1/3 surówki=65kcal
Kapusta biała z papryką
Cały posiłek 330kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałatka brokułowa z jajkiem
 
1 porcja=1/3 sałatki=165g
Sałatka brokułowa z jajkiem
Cały posiłek 165kcal
Podsumowanie dnia: 1230kcal

Dzień 27
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
Frittata pieczarkowa
 
1 porcja=125kcal
Frittata pieczarkowa
Cały posiłek 125kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa pomidorowa ze słodką kapustą
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=75kcal
Zupa pomidorowa ze słodką kapustą
Cały posiłek 75kcal
Posiłek 5
Ryż
 
1 porcja=35g suchego ryżu=120kcal
Ryże i kasze
Chrupiące czosnkowe paluszki drobiowe
 
1 porcja=10 paluszków=170kcal
Chrupiące czosnkowe paluszki drobiowe
Surówka z pora z rodzynkami
 
1 porcja=1/2 surówki=105kcal
Surówka z pora z rodzynkami
Cały posiłek 395kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Sałata z pomidorami
 
1 porcja=cała surówka=110kcal
+
100g serka wiejskiego=100kcal
Sałata z pomidorami
Cały posiłek 210kcal
Podsumowanie dnia: 1255kcal

Dzień 28
Posiłek 1
KANAPKI
- 2 kromki ciemnego/razowego pieczywa (70g=140kcal)
- cienko posmarowane serkiem Turek lub innym kanapkowym o kaloryczności do 150kcal/100g (30g=45kcal)
- dwa cienkie plasterki wędliny drobiowej (30g=40kcal)
- pół pomidora w plasterkach, ogórek konserwowy w plasterkach lub rzodkiewki, może być z połową małej cebulki, sałata. Wszelkie dodatki warzywne niech mają ok. 25kcal).
Kanapki
Cały posiłek 250kcal
lub
PŁATKI Z MLEKIEM I LEKKIE OWSIANKI
Do wyboru płatki z mlekiem, płatki z otrębami z mlekiem, owsianka na wodzie, owsianka na mleku lub dowolne inne kombinacje płatków i musli o kaloryczności około 250kcal.
Płatki z mlekiem i lekkie owsianki
Cały posiłek 250kcal
Posiłek 2
Jajecznica z pomidorami
 
1 porcja=235kcal
Jajecznica z pomidorami
Cały posiłek 235kcal
Posiłek 3
OWOCE
Przykładowo:
- jabłko 1szt (150g=78kcal), a duże jabłko ok. 200g=104kcal
- gruszka 1szt (150g=81kcal)
- pomarańcza 1szt (150g=66kcal)
- kiwi 1szt (75g=42kcal)
Dobieramy zestaw owoców tak, żeby było ok. 200kcal.
Owoce
Cały posiłek 200kcal
Posiłek 4
ZUPA
Zupa pomidorowa ze słodką kapustą
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/5 zupy=1/2l zupy=75kcal
Zupa pomidorowa ze słodką kapustą
Cały posiłek 75kcal
Posiłek 5
Kasza gryczana
 
1 porcja=35g suchej kaszy=120kcal
Ryże i kasze
Chrupiące czosnkowe paluszki drobiowe
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=10 paluszków=170kcal
Chrupiące czosnkowe paluszki drobiowe
Surówka z selera i jabłka z suszoną śliwką
 
1 porcja=1/2 surówki=105kcal
Surówka z selera i jabłka z suszoną śliwką
Cały posiłek 395kcal
Posiłek 6
KOLACJA
Surówka z pora z rodzynkami
(z dnia poprzedniego)
 
1 porcja=1/2 surówki=105kcal
Surówka z pora z rodzynkami
Cały posiłek 105kcal
Podsumowanie dnia: 1260kcal


184 komentarze:

 1. Bardzo proszę zgłaszać na maila wszelkie wykryte usterki techniczne w postaci niedziałających linków. Każde zdjęcie powinno odsyłać do przepisu lub artykułu, a tekst na fioletowo do artykułów lub działów. Będę wdzięczna, bo sama już nie mam siły i serca do tego, bo nad planem siedziałam ponad miesiąc i mam dość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   Czy koniecznie trzeba zjadać 6 posiłków, czy Ty też tak robisz???

   Usuń
  2. Zależy jak kto ma dzień ułożony. Jak się odchudzałam wstawałam o 8:00, zanim pozbierałam siebie i małą córę po karmieniu, to była 9:00 jak zaczynałam pierwszy posiłek, wtedy wychodziło mi 5, czasem 6. A teraz wstaję 4:30, więc jedzenie zaczynam dużo szybciej, przez co dzień dłuższy, to czasem do 7 posiłków dochodzę nawet :)Tylko ja teraz już nie jestem na diecie.

   Usuń
  3. dziękuję za informację, prowadzi Pani świetnego bloga, świetne porady i przepisy, pozdrawiam

   Usuń
  4. TO JAK UTRZYMUJESZ WAGE NIE BĘDĄC NA DIECIE

   Usuń
  5. A jak robią ci ludzie, którzy wyglądają przez pół życia tak samo, nie tyją i nie chudną? Po prostu nie jem zakazanych rzeczy, nie objadam się słodyczami i słonymi przekąskami, nie wrzucam nic na głęboki tłuszcz i waga sama się trzyma. Trochę zdrowych nawyków i nie trzeba myśleć o swoim żywieniu jak o diecie. Choć słowo dieta ma wiele znaczeń, ale ja mam na myśli dietę odchudzającą.

   Usuń
  6. Ja znalazłam bardzo dobrą diete która mi pomogła schudnąć 15 kg! Jest ona na tej stronie: https://dietalux.wordpress.com/

   Usuń
 2. Kochana ...zrobi sie!!!! Magda

  OdpowiedzUsuń
 3. super sprawa nic innego jak zacząć działać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow ;) fantastyczna sprawa ;)) a probowalas zamiast serka Turek zrobic paste z diety dr Budwig? Chudy, biały ser mieszasz z olejem lnianym i ją daje dowolną przyprawe-polecam czubryce zielona. Nie wiem jak z kalorycznoscia, ale jest w tym dużo zdrowia i omega, więc chyba warto ;) dla synka (niestety uczulonego na mleko) paste zrobiliśmy z tofu i też mu smakowalo ;)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Jesteś MEGA! :) W weekend zakupy a od poniedziałku dietę wdrażam w życie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna robota !

  OdpowiedzUsuń
 7. teraz już nie mam wyjścia, trzeba działać!!!!! a nie tylko się przyglądać. Duże pokłony za włożoną pracę :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kawał świetnej roboty! Ze swojej strony bardzo dziękuję i z pewnością postaram się wprowadzić w życie. Jesteś Aniołem!

  OdpowiedzUsuń
 9. świetny plan :)(od dłuższego czasu przygladam się twoim przepisom)
  może w koncu się zmobilizuję , na razie do diety a później jak osiągnę pewną wag włącze ćwiczenia co by mi stawy nie wysiadły.
  pozdrawiam Iza

  OdpowiedzUsuń
 10. Rany kota! Kobieto, kiedy Ty masz czas na to wszystko! Jesteś niesamowita, nieoceniona - padam na kolanka! :)))))
  Zajadam się potrawami z Twoich przepisów :)
  Mogę prosić o ten plan na maila? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Naprawdę świetna strona i wreszcie NORMALNE przepisy bez udziwniania :) jestem codziennym bywalcem strony i korzystam z Twoich rad i menu :) dzięki za to, że to robisz! jeśli mogę prosić kalkulator kalorii na maila - galadriel84@o2.pl- z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 12. no no :) się napracowałaś żeby to wszystko spisać :* wiele fajnych masz przepisow :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jesteś niesamowita!!! Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem w wielkim szoku!!! Tyle pracy i serca włożone w ten blog!!! Od stycznia dzięki temu schudłam 9 kg tylko tyle bo nie trzymałam się jakoś rygorystycznie diety, ale czuje się niesamowicie!!! Jednak jak widzę cały harmonogram to chyba się skuszę na całość:)

  DZiękuję:)

  Pozdrawiam
  MAgda N. :>

  OdpowiedzUsuń
 15. super pomysl! dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Magda podziwiam Ciebie za poświęcenie jakie robisz dla nas wszystkich chcacych zrzucić zbędne kilogramy. Wielki pokłony w Twoja stronę. Jesteś niesamowita. Pokłony w Twoją stronę! BeataP

  OdpowiedzUsuń
 17. No to miło, że Wam plan się przyda, tak też właśnie podejrzewałam, że to dobry pomysł :)

  Chciałam tylko zaznaczyć jedną rzecz. To, że nie ma czasem kilka dni przepisów nie znaczy, że ja się obijam, bo ten blog to nie tylko przepisy. To też Wasze maile, wsparcie, pomoc. Ten plan robiłam ponad miesiąc dzień w dzień, podlinkowanie tego... (wolę nie wspominać tych nocy). Teraz na przykład patrzę co się dzieje na mailu i już widzę wieczór spędzony na odpisywaniu i przesyłaniu dietki do druku. Fajnie :) Bo to znaczy, że Wam się podoba.

  Ostatnio porządkowałam blog, stare artykuły poprawiałam, linkowałam do innych artykułów, bo już jest tu taki podstawowy komplet informacji o różnych grupach produktowych, o ciekawostkach. Myślę, że ten plan to takie podsumowanie całej prawie dwuletniej mojej pracy nad bazą przepisów i porad dla każdego, kto chce w końcu wygrać walkę ze zbędnymi kilogramami.

  Myślę, że teraz każdy z wiernych czytelników i każdy nowy, kto nas tu znajdzie będzie zadowolony :)

  A jak po tym planie nie wzbogaci mi się galeria metamorfoz, to się na Was zdenerwuję i zamknę bloga :P

  Do roboty!

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo !!!!!! To jest rewelacyjne ! teraz nie ma juz wymówek :) Dziewczyny do ..odchudzania!

   Usuń
  2. To jak jestem facetem to nie mogę skorzystac z tych porad?

   Usuń
  3. No możesz korzystać, z tym, że tutaj akurat jest wpis z planem dla kobiet, to też komentarze są w stylu: Dziewczyny do odchudzania. A w spisie treści masz plan diety dla mężczyzn, więc tam faceci odchudzajcie się :)

   Usuń
 18. naprawdę dużo pracy w to włożyłaś:-) dzięki za takie fajne menu :-) poproszę również o kalkulator na estera.kurek@vp.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Jestem zaskoczona dojrzałością i fachowością Pani przepisów i porad. Wysłałam na podanego maila smak-zdrowia@wp.pl prośbę o kalkulator i plan diety dla kobiet. Z góry dziękuję. Maria

  OdpowiedzUsuń
 20. Jesteś wielka !!!
  Kochana - dzięki temu, że jakiś czas temu trafiłam na twojego bloga udało mi i mojemu mężowi zrzucić po 15kg. Wcześniej kilka razy próbowałam się odchudzać bez skutku ... Dzięki twojemu blogowi zdałam sobie sprawę ile ma kalorii to co jemy i zmieniłam całkiem sposób gotowania !!! dziękuję, że jesteś i że pomagasz !!!! U mnie póki co waga stoi, ale pewnie dlatego, że trochę opuściłam zadowolona efektami :), ale zbiorę się do dalszej walki z kg- mi!!! Ja również poproszę o kalkulator na email sympatyczna82@tlen.pl. Dziękuję i pozdrawiam !!!

  OdpowiedzUsuń
 21. szczesliwie sobie schudlam na tej diecie i cieszylam sie nowa szczupla sylwetka, ale niestety niedlugo. 14 z 20 zrzuconych kilo powrocilo w 1,5 miesiaca. jestem zalamana. dieta trwala ponad 0.5 roku i tak ladnie wypracowalam sobie nowe nawyki a tu takie rozczarowanie. na domiar zlego, nie moge przestac jesc i rozpoczac diety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać wcale nie miałaś wypracowanych nowych nawyków. Jakbyś je miała to bys przynajmniej zauważyła, że zaczynasz tyć. A tu znowu pobudka z ręką w nocniku. Diety proszę nie winić, to co się dzieje z nami po niej to jest kwestia indywidualna. Jak ktos miał długo nadwagę to musi sie już całe życie pilnować. J.

   Usuń
  2. aha, no pewnie ze nie zauwazylam jak zaczelam tyc. pomysl troche zanim cos napiszesz. nie winie diety, nie to mialam na celu a jedynie apisanie moje doswiadczenia z nia, na samej diecie bylo mi cudownie i swietnie sie czulam, nie katowalam sie ani nic, pieknie schudlam. nadwagi nie mialam nigdy. a to ze tzreba sie pilnowac cale zycie to akurat potwierdzam.

   Usuń
  3. Ano pomyślałam i aż mnie dziw bierze, że widząc marnujące się efekty ciężkiej pracy brnęłaś w to dalej zamiast zastanowić się co robisz źle ;)

   Usuń
  4. w tym problem ze to silnijesze od woli bycia zdrowa, szczupla i szczesliwa.

   Usuń
  5. Niestety to jest wielki minus kadego odchudzania. To nie tylko zmiana na wadze, ale przede wszystkim w glowie. Ja mam wiadomosci, ktrych niejeden dietetyk by mi pewnie pozazdrocil, ale korzystac ze wszystkiego znaczy zrezygnowac z czegos innego. To ciezka praca i niewielu jest takich, co raz na zawsze sobie z tym radza. Gdyby bycie w formie bylo latwe kazdy by mial kaloryfer na brzuchu. Zycze powodzenia i pamietaj,ze trzeba jesc stejki i ma oper**** :D:D:D J.

   Usuń
  6. Dobra, brakuje mi tu opcji 'edytuj' bo az patrzec na te literowki nie mozna. J.

   Usuń
 22. Jestem pełna podziwu! Wszystko pięknie rozpisane. Wciskam DRUKUJ i na pewno wypróbuję;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Gdzie można znaleźć kcal ażeby móc wpisywać do tabelki???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpisujesz w Google tabele kalorii i będzie ich mnóstwo. Zawsze można zadać pytanie wprost w Google: "Ile kalorii ma banan". Ja korzystam ze strony ilewazy.pl

   Usuń
 24. życie mi kobieto ratujesz tym planem.zaczne ale ...po urlopie :)jutro jade.ale tez do lekarza mi trzeba pojsc na badania bo mam okropne zawroty głowy i sennosc mnie bierze nie do opanowania.a musze z 10 kg zrzucic pewnie.

  OdpowiedzUsuń
 25. JA PANIĄ UWIELBIAM! PODZIWIAM i sobie powolutku, po cichutku, bez stresu - chudnę smacznie jedząc. Ten plan mi pomoże zorganizować życie i zakupy. Dziękuję bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 26. Dziewczyny, jesteście w stanie to wszystko zjeść???
  Jem mniej kalorii niż wcześniej, a jedzenia 2 razy więcej... nie mieszczę tego :D Czuje się jak wielki paskudny obżartuch hehe, a sumienie czyste :) :) AniaO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magda!!! wpisalam komentarz w pole ale sie tu nie pojawil. Wiem z autopsji, ze ograniczenie i liczenie kcal i patrzenie na to cos sie w siebie wpycha daje mega rezultaty. trudno tylko mi przekonac mojego meza ze obiad takze moze byc bezmiesny!, hehe
   Brak mi slow podziwu za Twoje niesamowite zaangazowanie i wytrwalosc. Cudowne!!!
   Czy jak inni moge poprosic o Twoj kalkulator oraz wersje diety do druku na emaila? violettazm@wp.pl

   Usuń
  2. Jest link do pobrania, więc pobieraj, bo dużo to zajmuje i mi się powoli ładuje na maila.

   Usuń
 27. Magdo jesteś cudowna, podpatruję Twój plan, aczkolwiek zmiany wprowadzam, jak juz pisałam rzs... ale gdy liczę kalorie na ilewazy, to ugotowane udko z kurczaka ma mniej kalorii od piersi z kurczaka, coś tu chyba jest nie tak ? Dziś ugotowałam 100g makaronu pełnoziarnistego, który po ugotowaniu ważył zaledwie 171g, tym samym jego kaloryczność jest spora, bo aż 209 ckal, muszę sprawdzić jak sytuacja ma się do makaronu gryczanego, biorąc pod uwagę Twoją wiedzę, które makarony wypadają najkorzystniej, czy sprawdzałaś już gryczane, ryżowe a może orkiszowe ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłam właśnie na ilewazy i udo z kurczaka ma 125kcal/100g a pierś z kurczaka 99kcal/100g. Jeśli porównasz jedno udo do jednej piersi, to faktycznie wyjdzie, że udo ma mniej, bo jest mniejsze. Ale jeśli na wadze masz tyle samo uda i tyle samo piersi, to piersi są chudsze (choć nie jest to aż taka różnica, żeby sobie uda odmawiać).

   Z tym makaronem to mi się coś nie zgadza. Jeśli ugotowałaś 100g suchego makaronu, to niezależnie ile ważył po ugotowaniu, to ma tyle kalorii co suchy. 100g suchego ma średnio 350g, więc po ugotowaniu nawet jak waży 171g, to nadal ma 350g. Poczytaj uważnie u mnie post o tym jak przeliczać kalorie produktów suchych po ugotowaniu.

   Jeśli chodzi o kaloryczność makaronów, to jest zbliżona, natomiast różne są wartości odżywcze. Muszę się wziąć za te makarony i opisać ich rodzaje, bo coraz częściej zadajecie to pytanie i tego na blogu jeszcze nie ma.

   Usuń
 28. Właśnie wczoraj tak się zagłębiłam w temat, że się chyba utopiłam :) wszystko pomieszałam, jeśli chodzi o makaron, to tak mało powiększył swoją wagę, a może dlatego, że krótko gotuję, bo rozmięknie za bardzo, a taki prawdopodobnie jest już tuczący... Dziękuję za odpowiedź i bloga, jestem tu stałą bywalczynią, oczy otwierają mi się na wiele spraw... kulinarnych :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Droga Magdo!Czy w związku z tym,że w Twoim planie diety jest w sumie 6 posiłków, a ja dysponuję godzinami na posiłki od 6.30 do powiedzmy 18.30 (chodzę spać ok.23.00, ale nie chciałabym jeść później niż o 19.00), jak myślisz czy mogłabym połączyć posiłek 4 i 5 i skonsumować go o jednej godzinie???Chciałabym utrzymać kaloryczność na cały dzień właśnie w granicach 1200 - 1300 kcal, dlatego nie rezygnowałabym z zupki ;))

  OdpowiedzUsuń
 30. Jesteś geniuszem!
  Uwielbiam Twoją stronkę i podziwiam za cierpliwośc..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Cierpliwość wypracowałam z czasem :)

   Usuń
 31. Witam

  Kolezanka mi polecila twoja strone, po tym jak schudla 12 kg, i sama tez sie zabieram za siebie. Od poniedzialku.
  Wspomnialas ze kazdy ma inny plan dnia i powinnien tak ustawiac posilki jak mu pasuje. Z mojego planu dnia wychodzi mi sniadanie, obiad w poludnie i kolacja kolo 18. Czy lepiej w zwiazku z tym jesc owoce 2x w ciagu dnia czy moze lepiej zwiekszyc porcje posilkow?

  pozdrawiam Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym jadła owoce i trochę te posiłki powiększyła, policz, żeby było tyle kalorii ile ma mieć limit dzienny i zobacz czy to działa.

   Usuń
 32. Magdo, kiedyś byłam na dość restrykcyjnej diecie, na której schudłam 16 kilo popadając powoli w anoreksję, byłam wychudzona i koścista. Anoreksja z czasem zmieniła się w bulimię, z którą można powiedzieć, że powoli wygrywam. W trakcie leczenia przytyłam kilka kilogramów, nadal jestem szczupła, ale chciałabym schudnąć jeszcze troszkę, żeby czuć się ze sobą dobrze. Twój blog obudził we mnie nadzieję, że może wreszcie jedzenie przestanie panować nad moim życiem.
  Popadając w anoreksję jadałam jakieś 800-1000 kcal dziennie(wcześniej jadałam około 2000-2500 kcal, bo uwielbiam słodycze). Później, kiedy zaczynała się moja "przygoda" z bulimią wiadomo, że spożycie tych kalorii wzrosło do ogromnych rozmiarów. Teraz, kiedy nie wymiotuję, jadam więcej niż wcześniej, bo muszę się nauczyć normalnie odżywiać.
  No i tutaj pojawia się moje pytanie: czy przy spożyciu 1250 kcal dziennie będę w stanie schudnąć? Bo ciężko mi powiedzieć ile jadam teraz. Przeważnie są to trzy posiłki: śniadanie: serek wiejski, kawa, jabłko, obiad: warzywa na patelnię lub zupa/krem, czasem jeszcze jakieś jabłko czy marchewka, a kolacja to przeważnie jogurt naturalny lub kefir i jakieś owoce. Dodam tylko, ze czasem miedzy posiłkami coś podjadam, np łyżkę makaronu, jakiejś zupy, czy plasterek szynki. Czasem kończy się na jednym czasem na pięciu. Zdarza mi się też zjeść coś słodkiego, ponieważ leczenie trochę mnie do tego zmusiło, żeby nie bać się jeść normalnie.
  Czy w takim razie jeżeli przejdę na miesięczny plan Twojej diety będę w stanie schudnąć? Wiem, że nie jest to łatwe pytanie, ale widzę, że wiele się nauczyłaś o odżywianiu i chciałabym po prostu poznać Twoją szczerą opinię.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, to wszystko zależy od organizmu. Ja opisuję swój przykład, na wiele dziewczyn to działa. Ale są takie co jedzą 1800kcal i chudną. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

   Usuń
 33. Wszystko świetnie pokazane tylko jedno pytanie :) Jak ja kurka mam tego przestrzegać kiedy jestem poza domem i nie mam mozliwosci jedzenia tak przyrzadzonych potraw?. Dzisiaj zaliczyłam okropną klapę będąc cały dzień na mieście :/. Żywiłam się przez cały dzień jogurtami a wieczorem rzuciłam się na lodówkę bo dopadł mnie nieziemski głodzior.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyny ratunek to pojemniczki do pracy, a jak to nie jest możliwe to nie umiem podpowiedzieć.

   Usuń
 34. A co jeść na nagły atak głodu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na mnie działa gorąca herbata ze stewią i cytryną:D Teraz jest nawet odpowiednia pora na takie grzańce :P

   Usuń
 35. Kasiu a moge zrezygnować z tych zup bo tak szczerze to przez nie ciągle zawalałam dietę. Po godzinie byłam już taka głodna, że musiałam coś przekąsić. Pomyślałam sobie, że bd później zaczynać jeść ok. 10 pierwszy posiłek i już wtedy bd musiała zrezygnowac z jednego. Wstaje teraz o godzinie 9 także długiej przerwy w jedzeniu po przebudzeniu nie bd :). A i jeszcze jedno. Chce schudnac tylko te 4 kg ale z tym planem to na dłuższa metę nabawie się anoreksji :P To jest moje drugie podejscie własnie bo wczesniej za bardzo schudłam i musialam przytyc. Co mam zrobic? Schudnac te 4 kg i zwiekszac powoli od razu dawki jedzenia? Wczesniej były to tylko 4 tygodnie i nie wiem czy po tak krotkim czasie nie bd efektu jojo! :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam na imię Magda, a o jojo i wychodzeniu z diety jest wpis Efekt jojo, jak go uniknąć - moje doświadczenia.

   Usuń
 36. Jadła Pani co 2 godziny czy co 3? Bo ja nie wyrabiam w ciagu dnia jedząc co 3 a też często czuje głód już po 2 h :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starałam się co 3, ale czasem wychodziło co 2. To nie tragedia, ważne, żeby nie było tak, że jak zaczniesz jeść co 2 godziny, to Ci wtedy wyjdzie 9 posiłków, bo masz długi dzień. W miarę równomiernie rozkładaj posiłki. Ja teraz jem 8, 10, 13, 16, 18. Jak wyjdzie tak wyjdzie, ale jest rozkład na cały dzień.

   Usuń
  2. Kocham Panią normalnie !!! :)

   Usuń
  3. I czyli kolacji się nie jada :P

   Usuń
  4. Raczej nie jadam, bo jakoś nie mam czasu na nią :) po obiedzie i tym posiłku o 18 mam dość. Ogólnie pieczywo to jem tylko na śniadanie, jedną dużą bułkę pełnoziarnistą w pracy. Później w domu chleba i bułek nie ruszam.

   Usuń
 37. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 38. Jestem pod dużym wrażeniem całego blogga, czytam codziennie i oczywiście stosuję się:) Nie miałam problemu z wyeliminowaniem słodyczy, ciastek i innych zapychaczy, jednak mam słabość do kawy z mlekiem. Co Pani o tym sądzi, czy popełniam wielki grzech? Dodam, że słodzę niepełną łyżeczką cukru brzozowego - ksylitolu i wypijam 2-3 kawy dziennie. Oczywiście nie są to mega kubki, po prostu filiżanki o poj. ok.160ml. Pijam oprócz tego samą wodę jonizowaną lub z dodatkiem cytryny, wodę z octem jabłkowym, czasem kawę inkę błonnik. Żadnych soków, napojów gazowanych, wody z sokami zagęszczonymi itp. Pozdrawiam serdecznie - Dagmara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to oczywiście grzechów nie ma, mój mąż pije duże kubki kawy i na diecie też pił i dawał radę :)

   Usuń
 39. Podziwiam, ogrom czasu poświęconego na przygotowanie czegoś takiego i w dodatku czegoś tak dobrego. Przepisy pyszne, zwłaszcza kotleciki z marchewką. Na diecie jestem od prawie 5 lat, zgubiłam w tym czasie 60kg ale w ostatnim roku 15 mi wróciło i trzeba się ich znowu pozbyć. Pozdrawiam Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba się pilnować, czerwona lampka się świeci, to działaj, szkoda by było dać innym satysfakcję, że jakieś jojo czy coś :)

   Usuń
  2. Działam, nie dam nikomu tej satysfakcji, oj nie :) Dzisiaj 7 dzień bez słodyczy, dieta + ruch i już -2,5 kg :D

   Usuń
 40. Wszystko świetnie opisane :)
  Nic, tylko brać się za siebie i gubić kilogramy! :)

  OdpowiedzUsuń
 41. U mnie by wychodziło 3-4 posiłki dziennie. Śniadanie w pracy obiad w domu może jakiś podwieczorek jeśli by się udało skoro po 18 nie wolno by było nic jeśc i potem kolacja.
  Czy np na kolację można by było zjeśc zupę zamiast sałatki czy może lepiej nie??
  Czy np można łączyc zupę na obiad z kotletami powiedzmy jajecznymi czy lepiej nie?? Mięsa nie jem więc musiałabym ją sobie tak ułozyc by kalorie mi pasowały

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopasuj sobie tak jak lubisz i tak jak żyjesz. Ja wstaję o 4:30, inni wstają o 7-8, więc dla każdego doba wygląda inaczej, a posiłkami sobie żongluj jak Ci się podoba. Są różne teorie co można jeść i w jakich godzinach. Jedni Ci powiedzą, że po 18-stej nic nie jeść, a inni, że jak chodzą spać o północy, to od 18-stej by z głodu nie wytrzymali.

   Usuń
  2. Dziękuje ja raczje chodzę spac koło pierwszej a w dni wolne nawet i dłużej ale myślę że nie byłoby problemu.
   Dzięki ustawię to sobie tak jak lubię mam nadzieję że dam radę i wytrzymam :(

   Usuń
 42. Jestem pod wielkim wrażeniem Pani strony :) Trafiłam na nią przez przypadek, ale już jestem zadowolona :) Mam 2,5 letnią oraz pół roczną córeczkę i niestety nic nie mogę zaplanować, ale mam nadzieję że uda mi się wdrożyć choć część Pani zasad :) Podziwiam Panią za zaangażowanie i dziękuję za poświęcony czas :) Pozdrawiam Milena

  OdpowiedzUsuń
 43. Droga Magdo, już drugi dzień siedzę i czytam i jestem pełna podziwu dla pracy jaką włożyłaś w prowadzenie bloga. Wydaje mi się, że jestem najstarszą Twoją czytelniczką mam 60 lat i kilkanaście kg do zgubienia. Cieszę się, że przypadkowo tu zajrzałam. Tego było mi trzeba. Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam. Mirka

  OdpowiedzUsuń
 44. Czy jest jakaś minimalna kwota którą trzeba uiścić by otrzymać plan diety dla kobiety i dla mężczyzny? Ponieważ chcemy z mężem zacząć dietę:)

  OdpowiedzUsuń
 45. i czy jesteś nadał na diecie, odzywiasz się zdrowo tak jak tu czy są jakies odstępstwa od normy, czyli jakiś fast food,słodycze,święta normalne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy w życiu nie byłam w McDonald's czy innym takim wynalazku, więc nie korzystam z tego typu żarcia. Słodycze tak, ale mało i nie codziennie. Mało w sensie 1 kostka czekolady, 1 kruche ciastko, a nie paczka jak kiedyś. Święta są dietetyczne od kilku lat, więc dla mnie to jest normalne. Tradycyjnych świąt nie ma już i nikt ich nie chce. Na ścisłej diecie już dawno nie jestem.

   Usuń
 46. Moje uznanie za pracę, bezinteresowną chęć przekazania takiego ogromu wiedzy. Bardzo przytyłam w ciąży i niestety zostało mi 15 kg nadprogramowych kilogramów, mimo że kruszynka skończyła już 4 miesiące, waga od 2 miesięcy nie spada. Spróbuję, obawiam się że zabraknie mi silnej woli - uwielbiam słodkości, śmietanę itd. Ale postanowienie mam! Mam również pytanie co do napoi. Jakie napoje można, jakie nie, może chciałoby ci się przygotować zestawienie kalorii ?? Ile pić, słodkie napoje - są be, soki dużo cukru, a herbata z cytryną i 2 łyżkami cukru, kawa czarna, kawa z mlekiem, inka itd? Co ty piłaś/pijesz ? Czego unikasz ?
  Dziękuję za to co robisz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do napojów, to nie pomogę, bo ja nie piję ani kawy ani herbaty, więc mogę bez tego żyć. Można robić sobie lemoniady prawie bez kalorii, woda cytryna, słodzik (stevia). Tak samo wszelkie herbaty owocowe ze słodzikiem, aromatyczne jak soki, a praktycznie bez kalorii.

   Usuń
 47. Dziękuję :-) Ja niestety uwielbiam, pijam na okrągło.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 48. BRAWO!!!!! Niesamowity blog. Mąż poprosił o pomoc w pozbyciu się brzuszka. Już kiedyś mi się udało gotować dietetycznie i zgubił 6 kg , to nie było smaczne ale jakoś przetrwał. Póżniej warzywa na patelnie nawet w sklepie omijał szerokim łukiem. NO I ZNALAZŁAM. Gotowe dania, super pomysły SMACZNE do tego. Korzyści podwójne bo córka z lekką nadwagą ZAJADA się SMACZNĄ dietką i się kurczy. JEST PANI WIELKA .Dużo zdrówka i pomysłów smakowitych. ROBI PANI KAWAŁ DOBREJ ROBOTY dla tych co wiecznie walczą z nadwagą. GRATULUJĘ I PODZIWIAM

  OdpowiedzUsuń
 49. Pani Magdo, jestem z tych co raz są grube a raz szczupłe , teraz od 5 lat jestem otyłą osobą, nic na mnie nie działa, biegam, nie jem słodyczy a waga bardzo wysoka, Pani blog traktuję jako ostatnią deskę ratunku, dla mojej szczęśliwej szczupłej Ja.
  Na mnie działał od zawsze tylko Dukan - szybko i skutecznie chudłam , ale zaraz lada chwila był efekt jojo z nadwyżką i to sporą.
  Przymierzam się od jutra przejść na Pani dietę. Mam tylko jedno pytanko, może słabo szukam ale nic nie znalazłam na temat napoi, herbaty, kawy. Chodzi mi najbardziej o herbatę , uwielbiam pić zieloną ze świeżym imbirem i mam problem bo nie cierpię gorzkich herbat, przez wiele lat stosowałam słodzik, wiadomo że jest nie zdrowy, teraz chciałabym znaleźć zdrowy zamiennik. Próbowałam również stewie, niestety posmak jest fatalny, moja lekarka proponuje mi cukier trzcinowy nierafinowany lub ksylolit. Szukam po prostu coś najmniej kalorycznego i zarazem zdrowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już doczytałam w komentarzach ,że Pani nie piją herbat,więc cofam pytanie pozdrawiam

   Usuń
  2. Masz cały wpis o cukrach i słodzikach w dziale Zdrowa Kuchnia.

   Usuń
 50. Czy miała Pani ustaloną godzinę ostatniego posiłku? Na przykład 18, 19? Czy bywało różnie?

  OdpowiedzUsuń
 51. Z tego co ja kojarzę to dobrze jest mieć ustalony mniej więcej przedział godzinowy bo chodzi o to żeby jeść regularnie żeby organizm dostawał regularnie porcję jedzenia i nie magazynował tłuszczu. Ostatni posiłek według dietetyka to 3 godz przed snem a każdy różnie funkcjonuje.

  OdpowiedzUsuń
 52. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 53. Pani Magdo jeszcze raz chciałam podziękować za tę stronę (nie wiem czemu komentarz się usunął). Plan diety jest super, najbardziej podoba mi się to, że przygotowanie posiłków nie zajmuje dużo czasu i dieta nie "czyści" portfela. Jestem tylko ciekawa ile czasu zajęło Pani zrzucenie tych 20 kg? Pozdrawiam gorąco!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W dziale "galeria metamorfoz" Magda pisze że schudła 20 kg w 5 miesiecy.

   Usuń
 54. Pani Magdo a jajecznicę na czym Pani "smaży"?

  OdpowiedzUsuń
 55. Bez tłuszczu.

  OdpowiedzUsuń
 56. Witam serdecznie, mam tylko jedno pytanie. Jak u Pani wyglądało godzinowe rozłożenie posiłków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A szósty posiłek? W proponowanej przez Panią diecie jest sześc posiłków.
   Pozdrawiam
   Jola

   Usuń
 57. Pani Magdo dania smaczne ijuz schudłam 3kg ,mam pytanie kiedy wyjdzie pani ksiazka , jako pierwsza zamawiam.Grazyna

  OdpowiedzUsuń
 58. Dopiero teraz trafiłam na Pani blog, więc czytania sporo i materiału do przemyśleń też. Od tygodnia jestem na diecie, a Pani sugestie i zamieszczone pomysły na dietetyczne dania będą pomocne. Mam już swoje lata i dieta polegająca na zmianie przyzwyczajeń nie będzie łatwa. Pani blog będzie mi na pewno towarzyszył w moich staraniach o zdrowie. Dziękuję i pozdrawiam. Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 59. Witam. Prosze mi powiedzieć czy dużo Pani ćwiczyła podczas tej diety?

  OdpowiedzUsuń
 60. Witam co ile godin jeść te posiłki,bo jest ich tak dużo,że brakuje mi dnia:)Pozdrawiam Malwina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co 3 godziny, ale jak nie mieścisz się w dniu, to zwiększaj każdy trochę i bilans wyjdzie dobry przy mniejszej ilości posiłków.

   Usuń
 61. o boze kobieto normalnie....kocham cie:)jak tu smacznie i zdrowo i wszystko tak pięknie i jasno opisane!!!! teraz to w końcu uda mi się schudnac! lece do sklepu po zakupy i od dziś gotuje wg twoich przepisów!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha ha ha chyba prawie każdy tak reaguje jak trafi na tego bloga :)

   Usuń
 62. Witam Pani Magdo. Czytam i nie wierze! Jakim cudem udało się Pani stworzyć takie cudo ?? Jestem pod ogromnym wrażeniem i chyba nie ubiorę w słowa mojego podziwu dla Pani. Nawet mój maż, sceptyk z zasady, jest pod wrażeniem. Od dzisiaj zaczynam odchudzanie według Pani wskazówek, i ze się da, to nie mam wątpliwości, tylko odrobina samozaparcia i mam nadzieje , że wreszcie osiągnę moja wymarzaną wagę 58kg. Z wyrazami uznania Mariola

  OdpowiedzUsuń
 63. Witam, gratuluję pomysłu na bloga. Sama jestem od dwóch dni pod jego ogromnym wrażeniem. Mąż się ze mnie śmieję, że nie mówię o niczym innym. Właśnie zamówiłam wagę i jak tylko przyjdzie to wraz z Mężem zaczynamy zabawę w dietę ;-) Strasznie mi się podoba to, że jak chcemy się odchudzać razem to jemy to samo, no on może troszkę więcej ale nie trzeba osobno gotować. Mam takie małe pytanko, może trochę śmieszne ale tak mnie zastanawia dlaczego plan na dzień obejmuje 1200-1300kcal, z czego to wynika? Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję pomysłu. Ja zabieram się do roboty i czekam na efekty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo tyle potrzeba kalorii żeby schudnąć.To tak jak idzie się do dietetyka to on też ustala ilość kalorii jakie trzeba spożyć w ciągu dnia .Jeden będzie jadał 1000kcl dziennie a drugiemu trzeba 1300 kcl i nie może ich przekroczyć.Kobieta średnio potrzebuje 1300 kcl mężczyzna trochę więcej (bez aktywności fizycznej).

   Usuń
  2. Podpisuję się pod tym wyżej, 1200-1300 to takie minimum dla lenia nieruchliwego.

   Usuń
 64. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Zaczęłam pracę nad sobą dzięki Pani. :-) Gotowanie zawsze było dla mnie przyjemnością, a dzięki temu blogowi stało się jeszcze większą radością - wiem, że jemy z narzeczonym zdrowo i oszczędzamy kalorie. Pierwsze malutkie efekty już widać... również w samopoczuciu, co myślę, że jest równie ważne jak węższa talia. :-)
  Gorąco pozdrawiam i dziękuję!!!

  Anita, Bytom

  OdpowiedzUsuń
 65. GRTAULACJE. Trafilam tu dzieki mojej corce i jestem jej ogromnie wdzieczna. Jestem z Toba od poniedzialku i mam zamiar pozostac jak najdluzej. Serdecznie pozdrawiam z Niemiec.

  Wioletta, Marl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, do dzieła :)

   Usuń
 66. cieszę się-,że trafiłam na Pani bloga.jest super,czy w ciąży albo przy karmieniu piersią można stosować te dietę?

  OdpowiedzUsuń
 67. rewelacja !!!!pierwszy taki super blog kulinarny, Pozdrawiam
  Agata

  OdpowiedzUsuń
 68. Witam własnie trafiłam na Pani bloga, od długiego czasu szukam skutecznej diety, i juz wiem ze od jutra startuje z Panią :) Suppper :)

  OdpowiedzUsuń
 69. Dopiero od kilku dni przeglądam Pani bloga, ale już mogę stwierdzić, że lepszego do tej pory nie znalazłam w tematyce diety i zdrowego jedzenia. Od kilku dni sama próbuję robić dietę 1300 kcal. Pani wpisy są bardzo przydatne, szczególnie ten o słodyczach. Już wiem, że muszę stanowczo ich nie dotykać w okresie redukcji wagi :) Jeśli uda mi się schudnąć to napiszę i się pochwalę ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 70. Witam serdecznie.Kawal dobrej roboty. Jestem pełna podzwu dla Pani bloga.Stosuje się do pani przepisow i czuje sie syta i lekka.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 71. Jestem pod wrażeniem Pani bloga. Od kilku dni korzystam z Pani przepisów i polecam stronę wśród znajomych. Koleżanki są zachwycone. W kilka osób zaczęłyśmy się odchudzać, efekty już są. Bardzo dziękujemy!!!
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 72. Bardzo dziękuję za tego bloga!! Jest Pani nieoceniona! :) Trafiłam tu szukając inspiracji na obiad:)
  Zaczytałam się i po jakimś czasie postanowiłam spróbować - stosowaliśmy się do planu diety od 12 stycznia. Dziś zakończył się cykl 28 dni.
  ja schudłam 7 kg, mąż 9 kg!! Zdrowe nawyki przygotowywania niskokalorycznych przepisów chyba weszły nam już w krew i mam nadzieję, że już tak zostanie! Dodam, że nigdy nie udało mi się tyle schudnąć, a z otyłością zmagamy się od dawna..
  Bardzo dziękujemy!! Będę Pani bloga polecać każdemu! Pani artykuły (i liczne, pozytywne komentarze pod artykułami) są bardzo motywujące

  p.s. Jedna moja rada dla tych, którzy planują zmianę diety. Ja sposób żywienia zmieniłam nagle, z bardzo niezdrowego na tą zdrowszy, który jest opisany na blogu i przypłaciłam ostrym zapaleniem żołądka (jeszcze się dobiłam ostrymi przyprawami). Więc radzę zmiany wprowadzać stopniowo, żeby żołądek adaptował się na bieżąco i wszystko będzie dobrze:)

  OdpowiedzUsuń
 73. Witam! Wieczorami ćwiczę w warunkach domowych (kształtowanie ciała, trochę siłowych). Pisałaś, ze możemy ustawiać sobie kolejność posiłków pod siebie. W związku z tym ktory z posilkow najlepiej zjeść po wieczornym treningu? Sadze, ze moze to mieć znaczenie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno wysokobiałkowy, ale że ja nie jestem ćwicząca, a tym bardziej mojego ruchu nie można było nigdy nazwać treningiem... to lepiej poszukać informacji na innych blogach sportowych.

   Usuń
 74. Czy można zastosować rozkład kaloryczności taki, że w dwóch pierwszych posiłkach mamy np zamiast 250 kcal to 2x 300, potem obiad 400 kcal, podwieczorek 150, a kolacja 200 ? Czy to jest kompletnie bez sensu i należy się trzymać wyznaczonej granicy kcal ? W ciągu dnia jestem w stanie zjeść 5 posiłków,6 bym nie dała rady, tak mi wychodzi,że od rana do wieczora, co 3h zmieszczę tylko 5, ale czy wtedy mogę dodać te kalorie, które mi zostaną z tego 6 posiłku do pozostałych ? Bo bilans wychodzi 1350, tylko czy to ma sens,czy możemy tak balansować z tymi kaloriami jak napisałam ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Ważne, żeby nie było rozkładu w stylu 100, 100 i na kolację 1000... mniej więcej równomiernie.

   Usuń
  2. Dziękuję :)

   Usuń
 75. Staram się by tak właśnie wyglądał "rozkład dnia " :) nawet mężul zasmakował w brązowym ryżu i w pełnoziarnistym pieczywie ;D Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 76. witam. Czy przygotowują surówki liczy się produkt obrany czy przed obraniem np marchew, ziemniak, seler ....

  OdpowiedzUsuń
 77. Nie mogę się doczekać nowych przepisów.

  OdpowiedzUsuń
 78. Witam. Właśnie znalazłam przypadkowo tą stronę. rewelacja!!! Zamierzam zacząć stosować twoją dietę jak wrócę do domu to będzie po 24 maja. Mam małe pytanie w jakim odstępie czasowym mają być spożywane kolejne posiłki?
  Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewnie zależy od tego jaki tryb życia prowadzisz ale generalnie powinno sie jeść co jakieś 3 godz

   Usuń
  2. Tak, mniej więcej co 3 godziny.

   Usuń
 79. Witam. Jestem pod wrażeniem Pani bloga. Znalazłam go jakiś czas temu i regularnie na niego zaglądam. Powinna Pani dostać jakąś nagrodę za niego ! Mam 21 lat. Dwa lata temu ważyłam 65 kg schudłam w ciągu roku 25 kg. Boże jak było ciężko na początku :/ Ale dałam radę. Potem zaszczepiłam tym brata i mamę. Oni też schudli od 15-20 kg. Chyba powinniśmy założyć jakiś rodzinny biznes typu 'Pomóc Ci schudnąć ? Przyjdz do nas ' Ja teraz powoli chciała bym przybrać na wadzę. Jem co mi się podoba, niczego nie załuje sobie ale cholernie ciężko. Tak się mówi, że łatwo przytyć. O nie nie ! To nie jest takie proste jak się może wydawać. Jeszcze raz wielkie brawa za BLOGA !! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 80. Witam Pani Magdo :)
  Mam pytanko co mogę zrobić jeśli nie mam możliwości zjedzenia 5-6 posiłków, gdyż jestem w delegacji, czy można odpuścić przez parę dni a potem wrócić do normy. Mam też problem z kalorycznością posiłków bywa tak że nie dostarczam organizmowi 1300 kal, tylko mniej np ok 1000 czy to spowoduje spowolnienie odchudzania. :
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za mało kalorii może grozić tym, że z czasem organizm będzie się bronił i będzie magazynować na wszelki wypadek. Raz na jakiś czas mniejsza ilość kalorii nie zmieni diety, kilka razy tak miałam jak byłam poza domem i nie miałam czasu ani możliwości zjedzenia na czas. Nic to nie zmieniło w ogólnej diecie. Natomiast co do posiłków, najlepiej jeść co 3 godziny, stąd ta ilość 5-6. Jak się nie da, to trzeba kombinować i tak sobie dzień rozplanować, żeby była w tym jakaś regularność chociaż.

   Usuń
 81. Madziu wspaniała robota z tym planem ,masz rację że wiele osób potrzebuje taki plan do przytwierdzenia na lodówkę .
  Jak to czytam to wydaje się że odchudzanie to łatwizna i przyjemność sama ,ale ja wiem że to ciężka praca .
  Tylko że z przepisami jakie tu proponujesz na pewno będzie to bardziej przyjazne i łatwiejsze .I w końcu wejdzie w krew .
  Mam zamiar skorzystać z tych propozycji i może w twojej zdjęciowej alej sław wystąpię kiedyś .
  Bardzo gorąco pozdrawiam Ewa.♥

  OdpowiedzUsuń
 82. Mam może głupie pytanie, ale jeżeli ugotuję czasami na 2 dni i dla większej ilości osób niż tylko dla mnie jednej, to skąd po ugotowaniu dania będę wiedziała ile gramów danej potrawy powinnam mieć dla siebie?

  OdpowiedzUsuń
 83. Z tego co pamiętam przy każdej potrawie jest napisane ile przypada na jedną porcję. Jeśli jest 2,5 litra zupy to na osobę przypada pół litra. Przy kotlecikach i plackach jest na ogół napisane ile kotlecików przypada na porcję. To samo z sałatką. Akurat na tym blogu wszystko jest wyjątkowo jasno i czytelnie rozpisane :-)

  OdpowiedzUsuń
 84. Tak, wczoraj na szybko czytałam i nie doczytałam. Jeszcze ostatnie pytanko moje, ponieważ przy małych dzieciach ciężko czasem przygotować tyle posiłków, czy np. mogę zupę pominąć a z drugiego dania zjeść więcej ryżu i surówki? Lub podwójną porcję zupy bez drugiego dania? Ważniejsza jest ilość posiłków czy kalorie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można coś pominąć, jak Ci nie pasuje to omiń zupę, a zjedz więcej czegoś i będzie ok.

   Usuń
 85. Ale kolorowe jedzenie :)
  Ja sobie kotroluję kalorię apką Fitatu, bo tak mi łatwo i wygodnie :)

  OdpowiedzUsuń
 86. Madziu mam pytanie- zanim odnalazłam blog poszłam do dietetyka i dostałam dietę 1400kcal taką gotową- nie jakąś cukrzycową czy inną specjalną- po prostu redukcyjną. Są w niej 4 posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja). Do tego dwie przekąski niezależnie od pory dnia w postaci 200g owoców i 300ml maślanki/mleka/jogurtu. Wg owego dietetyka rozkład posiłków ma być- śniadanie 7-8, II śniadanie 11-12, obiad 15-16, kolacja 19-20. Tak jak pisałam, po wizycie znalazłam ten super blog. Jak uważasz- czy mogę jeść wg innego rozkładu i dania z bloga:
  śn. 8, II śn.10-10.30, obiad 13( zupa + drugie), 16 podwieczorek, 19 kolacja? Da to efekty? Tak byłoby mi lepiej, tym bardziej, że wszyscy z domu eden obiad by jedli. Na mój rozum to najważniejsza liczba kalorii i stały, równomierny rozkład ale może się mylę. Jak uważasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę ,jeśli mogę wtrącić że możesz jeść jak ci pasuje.Dietetycy daja tak jak im pasuje ale to ty musisz dostosować godziny i dania do swojego rozkładu dnia.Ja jadłam według bloga i schudłam więc tak szczerze to olałabym dietę dietetyka tylko jadłabym według przepisów Magdy.

   Usuń
  2. Każdy ma inny dzień, więc spokojnie pod siebie dopasuj, byle zachować jakąś proporcjonalność czasu i posiłków.

   Usuń
 87. i jeszcze jedno- zwiększać liczbę kalorii do 1400 czy nie trzeba? Moja ppm wg dietetyka to 1660 kcal, całkowita 2100.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj ciężko doradzić. Dla kogoś 1660 to dużo, dla drugiego minimum przy którym chudnie w oczach. Kwestia trybu życia i wagi początkowej. Jakiś poziom przyjmij i konktroluj czy waga spada, jak spada to ok, jak nie, to zmniejszaj.

   Usuń
 88. Męczące to liczenie kalorii... i utrzymanie w postanowieniu. No ale czego się nie robi dla zdrowia i figury:) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 89. Genialny blog! :) W końcu dieta, która nie będzie dla mnie udręką :) Twoje przepisy i fotografie nawet mojego męża zachęciły to przejścia na dietę i zgubienia brzuszka :) Jesteś świetna w tym co robisz, aby tak dalej! ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 90. Witam.
  Czy ktoś ze stałych bywalców będących na tej diecie mógłby pochwalić się ( w ramach zachęty )ile udało mu się zrzucić przez 30 dni?
  z góry dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 91. witam, czy mogę poprosić plan diety dla kobiet na aga1213@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 92. Pani Magdo :)
  Zazwyczaj podchodzę sceptycznie do super porad internetowych względem odchudzania ale Pani blog zmienił całkowicie mój światopogląd :) Gratuluję wiedzy, pasji, pomysłowości i ogromnej empatii, bo to wszystko wręcz emanuje z każdego Pani wpisu.
  Jestem zauroczona sposobem w jaki Pani traktuje temat zdrowego odżywiania i dzięki Pani zachciało mi się "wziąć sprawy w swoje ręce"
  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :) Kasia K.

  OdpowiedzUsuń
 93. Chinska dieta pieciu przemian
  http://www.kreatywna.pl/styl-zycia/smaki/diety-swiata-chinska-dieta-pieciu-przemian/

  OdpowiedzUsuń
 94. A ja w swoim planie żywieniowym jem zdrowo i kolorowo :) Pozdrawiam wszystkie Vitalijki!

  OdpowiedzUsuń
 95. A kim są Vitalijki?

  OdpowiedzUsuń
 96. Stosując się do zaleceń żywieniowych z Pani bloga schudłam w 40 dni aż 4 kg. Jednak co do ćwiczeń fizycznych to wciąż nie mogę się przemóc. BARDZO POMOCNE ARTYKUŁY !
  Pozdrawiam.
  A.K-S Reda

  OdpowiedzUsuń
 97. Vitalia.pl taka strona dla odchudzających się.

  OdpowiedzUsuń
 98. Witaj jestes niesamowita ,tez probowalam sie odchudzic dluzszy czas i nic troche schudlam i znow przytylam masakra przy wzroscie 166 waze 82kg straszne. Mam chore kolano nie moge biegac tylko pare jakis cwiczen ale to nie pomoglo , mysle ze przy Twojej diecie napewno mi sie uda wierze w to ,prosilabym rowniez o kalkulator kalorii na maila ewaloll7@wp.pl ,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kalkulator jest do pobrania, we wpisie NIEZBĘDNIK, czyli jak skutecznie rozpocząć dietę i wytrwać w postanowieniu.

   Usuń
  2. TO ZAMIAST BIEGAĆ PO PROSTU SZYBKO MASZERUJ BIEGAĆ MOŻNA PODOBNO KIEDY MA SIĘ WAGĘ WZROST W CENTYMETRACH MINUS STO BO INACZEJ STAWY WYSIĄDĄ POZDRAWIAM

   Usuń
 99. Nie ma skutecznych diet, jeśli my same odpowiednio nie zadbamy o nasze życie, wiadome, że właściwe jedzenie jest ważne, ale też to nie jedyna kwestia. Musisz zmienić nie tylko jedzenie, ale swoje podejście, więcej ruchu po domu, jak i na świeżym powietrzu, nawet zimą, przecież nic Ci się od tego nie stanie, a już zrzucisz trochę kalorii, no i reguarne wizyty w fitness też by się przydały :)

  OdpowiedzUsuń
 100. Madziu, czy będąc w ciąży- waga 99kg stosować plan dla kobiet czy bezpieczniej dla mężczyzn z większą liczbą kalorii?

  OdpowiedzUsuń
 101. Kochana! jesteś najlepsza na świecie! za miesiąc jadę na urlop a moje ciało wygląda jak pobojowisko po zimie! wypróbuję Twoją dietę i przepisy natychmiast :) bardzo Ci dziękuję że dzielisz się swoimi pomysłami!

  OdpowiedzUsuń
 102. Mam pytanie co zrobić żeby np. Kotlety z białym serem nie rozlatywaly się na patelni. Robię 6 szt proporcjonalnie do głównego przepisu ale masę mam wodnista. Daję niestety na te 6 szt całe jajko.

  OdpowiedzUsuń
 103. Twoje przepisy są wspaniałe,od dzisiaj wdrażam je w swoje życie :) Pozdrawiam cieplutko,i odezwę sie za miesiąc informujac ile kg mi ubyło :3

  OdpowiedzUsuń
 104. Dieta OK, ale nie należy zapominać, że powinna być uzależniona od przemiany materii. Deficyt kaloryczny powinien wynosić maksimum 500 uwzględniając w tym ćwiczenia!

  OdpowiedzUsuń
 105. Dużo wartościowych, a przede wszystkim smacznych posiłków. ;) Ja dorzuciłbym do tego jeszcze herbatki odchudzające.

  OdpowiedzUsuń
 106. Chciałam zapytać, Pani Magdo, czy mogłabym do diety dołożyć 2 herbaty czarne, posłodzone łyżeczką ksylitolu i 2 kawy rozpuszczalne z mlekiem 2%, również z ksylitolem. Czy przez to będę nadal chudła?

  OdpowiedzUsuń
 107. Ta dieta powalająco! Na stronie trochę ciężko się odnaleźć bo tych przepisów jest tyle, że monotonia w diecie na pewno nas nie dopadnie a to bardzo ważne!

  OdpowiedzUsuń
 108. Bardzo obszerny post. Na prawdę wiele ciekawych i prostych przepisów. Wprowadzę do diety wiele z nich na pewno. Pozdrawiam i czekam na kolejne posty :)

  OdpowiedzUsuń
 109. Potężna dawka wiedzy!! Wow! Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 110. Dziś dostałam namiar na Twojego bloga i jestem pod wrażeniem, że jest dla mnie szansa. ;) Mam prawie 4olat i do zrzucenia 15kg. Ruszam od jutra.

  OdpowiedzUsuń
 111. A czy przymierzały się do Pani diety wegetarianki? Ja mięsa jeść nie mogę (szkodzi mi), ale schudnąć by się przydało...Może mogłaby Pani podpowiedzieć jak zamienić wędlinę pastą np. z fasoli? Czy to też się liczy jako węglowodany i wtedy mniej pieczywa??? A przy obiadach? Mniej makaronu, czy fasola/ soczewica/ groch zamiast węglowodanów?? Nabiał też muszę ograniczać i mam w związku z tym duży kłopot, jeśli chodzi o dietę...

  OdpowiedzUsuń
 112. Ale genialne kompendium wiedzy, dzięki wielkie!

  OdpowiedzUsuń
 113. Brawo! Super starannie dobrana dieta. Zastosuję ją w całości, bo widzę, że niczego w niej nie brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 114. Bardzo ciekawy wpis, choć zastanawia mnie czy kaloryczność nie jest za niska. Moim zdaniem minimum to powinno być coś koło 1500 kcl. Z takich podpowiedzi też mogę polecić zanim zacznie się dietę badania hormonalne albo na nietolerancje pokarmowe (ja swoje robiłam w EuroimmunDNA)

  OdpowiedzUsuń
 115. Cóż, dieta to poważny krok w życiu każdego z nas. Możemy sami ją zaplanować albo skorzystać z pomocy osób doświadczonych, a do nich należy dietetyk. Częstochowa jest miastem z dość rozbudowanym rynkiem pod tym względem i tam też mieszkam, więc mam blisko, aby zasięgnąć porady. Poza tym badania hormonalne oraz to żeby sprawdzić nietolerancje pokarmowe to dobry pomysł. Z tego co zauważyłam to popularne diety są te, co mają kaloryczność 1700-1900 kcal, ale u Ciebie widzę, że jest bardzo niska i obawiam się, że u mnie może to nie wystarczyć. Poza tym miło zobaczyć menu na dłuższy okres czasu niż tydzień i cieszę się, że się tym podzieliłaś ze swoimi czytelnikami :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 116. Hej. Mega fajny wpis! wszystko opisane i zilustrowane idealnie! Fajnie że można znaleść jak bezpiecznie i szybko zrzucić zbędne kilogramy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 117. Ja znalazłam bardzo dobrą diete która mi pomogła schudnąć 15 kg! Jest ona na tej stronie: https://dietalux.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 118. Bardzo podoba mi się ten blog pod względem stylistyki. Gorzej pod względem wątków.

  OdpowiedzUsuń