logo

logo

piątek, 27 listopada 2015

Konkurs „Zimowe historie”

Z przyjemnością przekazuję Wam informację o konkursie pt. „Zimowe historie”. Organizatorem konkursu jest firma Iglotex S.A. z marką Proste Historie. Sponsorem nagród jest firma Russell Hobbs
KONKURS NASYCONY WSPOMNIENIAMI


Ten konkurs ma skłonić Was do powrotu do lat Waszej młodości, dzieciństwa… Chcemy, żebyście przypomnieli sobie rodzinne historie związane ze świątecznymi przepisami, które przekazywane są w Waszych domach od pokoleń. Chcemy poznać Wasze rodzinne sekrety kulinarne oraz tradycje, które niejednokrotnie są również tradycjami regionalnymi. Spróbujcie sobie przypomnieć jak to się stało, że potraficie zrobić takiego właśnie karpia, taką, a nie inną kutię czy pierogi z farszem jakiego nie znają inni. Na pewno macie w starych zeszytach Waszych mam, babć lub starszych ciotek tzw. sprawdzone przepisy, które kiedyś miały swój początek.

Chciałabym, żebyście udowodnili swoimi historiami, że powiedzenie „tradycyjnie to danie robi się inaczej” albo, że „tego nie można na pewno nazwać kapustą z grochem, bo prawdziwą robi się inaczej” nie ma racji bytu.

Bo przecież prawdziwe jest to, co nasze, rodzinne i wielopokoleniowe. Zatem skoro nasze mamy, babcie i prababcie tak robiły, to dla nas to jest tradycyjne i taką recepturę powinniśmy przekazać naszym dzieciom.


ZADANIE KONKURSOWE:

Waszym zadaniem będzie opisanie najsmaczniejszego wspomnienia związanego ze Świętami Bożego Narodzenia – wspomnienia zawierającego wątek kulinarny. Wyszukajcie w rodzinnych wspomnieniach takie historie, które będą oryginalne, porywające, wzruszające i jednocześnie inspirujące kulinarnie.

Liczę na Waszą kreatywność, bo to właśnie ona będzie głównym kryterium podczas wyboru sześciu zwycięzców.

 
ZGŁOSZENIA KONKURSOWE

Zgłoszenia należy składać za pomocą aplikacji na Facebooku, link do aplikacji TUTAJ.

Czas trwania konkursu: od 27 listopada do 20 grudnia 2015r.

W tych dniach w górnej części blogu będzie umieszczony baner kierujący na ten wpis, żebyście w każdej chwili mogli tu wrócić i przypomnieć sobie zasady konkursu.


 

NAGRODY 


Fundatorem nagród jest firma Russell Hobbs.

Nagrodą główną, która zostanie przyznana najbardziej kreatywnej "Zimowej historii" jest Multicooker, nagrodami dodatkowymi są 4 zestawy młynków do soli i pieprzu.

Nagrodą dla "Zimowej historii", która zdobędzie najwięcej głosów internautów jest Blender Mix&Go.

O wszystkich nagrodach możecie się więcej dowiedzieć na stronie sponsora TUTAJ


Życzę Wam wszystkim powodzenia, wielu wzruszeń i uśmiechu podczas opisywania wspomnień! 


1 komentarz:

  1. Super konkurs. Proponuję się zainspirować mangowymi opowieściami - oni wiedzą jak się podniecać.

    OdpowiedzUsuń